Image

BENTONİT TESİSİ MAKİNA MONTAJ DEMONTAJ İŞ GÜCÜ DESTEĞİ

Ürünler / Anahtar Teslimi Kuru Toz Karışım Tesisleri Firmamız gerek toz alçı tesislerinin alt bileşenleri olarak gerekse sadece yapı kimyasalları tesislerine yönelik toz karışım tesislerinin anahtar teslimi kurulumunu yapmaktadır. 30 yılı aşkın bir süredir çeşitli kapasite ve yerleşim yapısına sahip birçok tesis kurulumu gerçekleştirmiştir. Halen yurtiçinde ve yurtdışında kompakt yapı kimyasalları tesislerinin kurulumlarını gerçekleştirmektedir. Dozajlama ve tartım işlemi elektronik olarak gerçekleşmektedir. Tartım hassasiyeti %0,1 mertebesindedir. Kapasitenin en üst seviyede kalabilmesi için karışım işlemi ile tartım işlemi eş zamanlı olarak yürütülmektedir. Karıştırma işleminin olabildiğince sarsıntısız olarak gerçekleşmesi ve tartım sisteminin olası titreşimlerden yalıtılması tartım hassasiyeti açısından önemli bir hususiyettir. Tasarımlarımızda bu konuya özen gösterilmektedir.

" Bentonit Öğütme Tesisinde Besleme Siloları Sarkaç Toplu Değirmen Kurutma Fırını Torba Dolum Makinaları Bentonit Madeninin Kullanım Alanları : Sondajlarda sondaj çamurunu ağdalaşıp kırıntıların yukarı çıkmasını sağlar, su kaçaklarını önler; -Döküm kumu bağlayıcısı olarak kalıpların hazırlanmasında (1600 C'ye kadar dayanmaktadır); -Demir tozlarının peletlenmesinde; -İnşaat mühendisliğinde temel ve baraj yapılarında su ve sıvı sızdırmazlığı elde etmede, -Hayvan yemi yapımında; -Yemeklik sıvı yağların ağartılmasında; -Şarap ve meyve sularının berraklaştırılmasında; -İlaç, kağıt, lastik sanayiinde dolgu maddesi olarak; -Çimento sanayinde, seramik sanayiinde katkı maddesi olarak; -Evcil hayvanların altlarına yayılacak atıklarının kolay temizlenmesinde, -Petrol rafinasyonunda; -Atık suların temizlenmesinde, -Boya sanayiinde ve yangın söndürücülerde, -Gübre yapımı ve toprak ıslahında. General Makina, Bentonit Öğütme Tesisi imalatı da yapmaktadır. Uygun fiyat ve çözümlerle, bir çok firmanın tercihi. "

Tasarımları firmamıza ait olan karıştırıcılarımız sayesinde hızlı, homojen ve sarsıntısız bir karşım işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Aşınmaya maruz parça ve yüzeylerde, karıştırılacak malzemenin cinsine göre aşınmaya dayanıklı farklı malzeme seçenekleri sunulmaktadır. Karıştırıcılar en kısa sürede homojen bir karışım elde etmeye yönelik tasarlandığından sarf edilen birim enerji asgari düzeyde tutulmaktadır. Ürünün dolumu için kullanılan paketleme makinaları (PMM ve PME serisi) özgün tasarımlarımızdır. Kompakt yapıda, güvenilir, sorunsuz çalışan ve bakımı kolay birimlerdir.

Tesislerin tasarımı talepler doğrultusunda gerçekleştirilmektedir. Temel kuru toz karışımı tesisi tasarımlarımızda şu bileşenler bulunmaktadır; - Hammadde Hazırlama: Kalsit kumunun hammadde olarak kullanılması halinde standart paket seçeneği olarak sunduğumuz mikronize kalsit hammadde hazırlama tesisi seçeneği bulunmaktadır. - Hammadde Besleme Birimi: Hammadde kalemleri istenilen sayıda, yerleşimde ve hacimde hammadde silolarından vidalı götürücüler vasıtasıyla dozaj ve tartım sistemine beslenir. Tartım hassasiyetinin sağlanması açısından her bir besleme hattının sonuna otomatik kesiciler konmuştur. - Dozajlama ve Tartım Birimi: Dozajlama ve tartım sisteminde her bir hammadde kalemi otomasyon denetimi dâhilinde tartılarak dozajlanır. İşlem tamamlandıktan sonra malzeme toz sızdırmaz otomatik klape vasıtasıyla karıştırıcıya beslenir. - Karıştırma Birimi: Toz karıştırıcı (TKC serisi) aracılığıyla karışım işlemi gerçekleştirilir. En kısa sürede homojen karışımın elde edilebilmesi için çapalı karıştırma sistemi uygulanmaktadır. - Paketleme Birimi: Karışımı tamamlanan ürün paketleme makinaları serisi) aracılığıyla kraft torbalara %2 tolerans dâhilinde doldurulur.

MEKANİK VE MAKİNA REVİZYON MONTAJ DEMONTAJ

Altınok Makina tesislerinde öğütülmüş perlit; 800-1000°C arasında hızla şoklanarak içinde bulunan düşük orandaki sıvı buharlaşarak perlit genleştirilir. Yüksek kalite bir perlit, patlamamış halinden yaklaşık 20 kat daha genleşir bunun sonucunda çok düşük yoğunlukta bir malzeme elde edilmiş olur. Perlit patlatma – genleştirme ve paketleme tesislerimizde; yoğunluğu 40-120 gr/lt ve 30 mikron aralığında genleştirilmiş perlit elde edebilirsiniz. Perlitin kullanılma alanı çok geniştir, filtre sektöründen, inşaat sektörüne kadar bir çok alanda kullanılmaktadır. altınok OTOMOTİV perlit patlatma – genleştirme tesisimiz; genleştirme yada patlatma roketi yüksek sıcaklıklara dayanıklı malzemelerden imal edilmektedir. Ham perlit değişik noktalardan perlit patlatma – genleştirme roketimizin merkezinden beslenmektedir. Roketimiz modilasyonlu olduğu için ısıl değerler tamamen bizim kontrolümüzdedir. Sistemde genleştirilmiş perlit talebinizi ve fabrika sahanızı göz önünde bulundurarak ya stoklama alanına ya da soğutulmuş perliti alıp paketleme hattına aktarılıp işlemi tamamlıyoruz. Alanında uzman endüstriyel mekanik tasarım, projelendirme ve makine sektöründe faaliyet gösteren bir firma olarak; yüksek kalitede, müşteri talebi doğrultusunda proje üzerinde tekrar ve tekrar değişiklikler yaparak, tam otomasyon ve izleme sistemine sahip, minimum doğalgaz ve elektrik tüketimi sağlayan perlit genleştirme fırın tesislerinin üretimini yaparak hizmet sunmaktayız.

Altınok Makina Faaliyet Alanları

Makina Mekanik ve Yapısal Çelik