Image

MAKİNA MONTAJ DEMONTAJ İŞ GÜCÜ DESTEĞİ

Büyük taşları,kayaları ufak parçalar haline getiren taş kırma eleme makinalarına Konkasör denir. Taş veya Madenleri kırma eleme yıkama yapan tesisin genel adıdır. Özellikle taş ocaklarında elde edilen kaba malzemeyi ufaltıp, yol ve yapı sektöründe kullanılacak biçime getirmektedir.

" İnşaat Mekanik Borulama Çatı ve Cephe Kaplama Projelendirme İzolasyon İşleri Elektrik & Enstruman İşleri Gebze BATMAZ Sabit Kırıcılar Mobil Kırıcılar Mobil Konkasör Tesisi Sabit Konkasör Tesisi Beton Santrali Ekip. Sabit Beton Santrali Mobil Beton Santrali Mobil Yıkama Eleme Mobil Eleme Tesisi Kum Eleme Yıkama Titreşimli Elek Sistemleri Mobil Konkasör Nedir? Konkasör Tesisi Nedir? Tersiyer Kırıcı Nedir? Çeneli Kırıcı Nedir? Titreşimli Elek Nedir? "

Konkasör, Fransızca “concasseur” kelimesinden Türkçe’ye kazandırılmış bir kelimedir. Kayaları ve boyut bakımından iri taşları parçalayarak ufaltma fonksiyonuna sahip kırma, eleme, yıkama makinelerinden oluşan tesisler konkasör tesisi nedir sorusunun cevabıdır. Taş ocakları vb. sahalardan alınan kaya, iri taşlar gibi malzemeler küçük parçalara ayrılarak yapılarda ve yol çalışmalarında kullanılacak boyuta indirgenir. 125 tondan 600 tona kadar saatlik kırma kapasitesine sahip konkasörler vardır. Bu noktada konkasör tesisi nedir sorusundan çok hangi sahalarda kullanıldığına değinilecektir. Konkasörler taş kırma eleme tesisleri yanı sıra maden kırma eleme tesisleri, kentsel dönüşüm tesisleri, maden zenginleştirme tesisleri, agrega tesisleri, alt yapı çalışmaları, hızlı tren projeleri, karayolları yarma işleri, metro inşaatları, hidroelektrik santralleri, rüzgar enerji santralleri, doğalgaz boru hatları, inşaat hafriyatı ve bina yıkımından çıkan malzemenin kırılması, organize sanayi bölgeleri, su ve kanalizasyon kanalları, projelerde hafriyattan veya tünelden çıkan malzemelerin kırılması, fabrika sahalarındaki mermer, kiremit, beton atıklarının kırılması ve asfalt atıklarının kırılması işlerinde de kullanılır. Bir konkasör tesisinde primer (birincil) kırıcı, bunker - besleyici, konveyör bantlar ile titreşimli elek bulunmaktadır. Zorlu koşullarda çalışacak donanımda yapılandırılır. Yüksek kapasitede yüksek kalitede malzeme üretimi için primer, sekonder kırıcılar eklenebilmektedir. Ayrıca stok bunkerleri gibi ekipmanlarla zenginleştirilebilmektedir. Konkasör Tesisleri Söz konusu konkasör tesisi nedir sabit konkasör ve mobil konkasör olarak iki çeşittir. Sabit konkasörler, dev yatırımların yer aldığı büyük ve geniş sahalara sabitlenerek çalışır. Bu nedenle montajı uzun süreler alabilir. Zaten uzun vadeli yatırımlar için tasarlanmıştır. Uzun vadede performans ve verimlilik sağlar. Çok sayıda işçi çalıştırılmasını gerektirir. Birkaç TIR ile taşınması mümkündür. Mobil konkasör ise sabit konkasörün yeteneklerine sahip olmakla birlikte nispeten daha zor ve dar coğrafyalar için geliştirilmiştir. Mobil konkasör tesisi, hareketli veya seyyar konkasör tesisi olarak da sektörde kullanılabilmektedir. Sabit konkasör tesisine göre daha işçi çalıştırılarak, kısa sürede kolayca kurulumu yapılır. Hidrolik yapısıyla bakım ve onarım kolaylığı sağlar. Tek bir TIR vasıtasıyla taşınabilir.Bütün bunlar konkasör tesisi nedir sorusunun kısa bir yanıtıdır.

yaptığımız kırıcıları mobil ve sabit olmak üzere iki kısımda yapmaktayız. Bu kırıcılar ise, çeneli, tersiyer, kübikser, dik milli kırıcı,sekonder ve primer darbeli kırıcılardır. Farklı alanlar da farklı malzemeler çıkarmak için kullanılan bu tip kırıcılarımız, istenilen özellik ve kapasiteler de üretilme imkanına sahiptir. Standart yazan teknik bilgilerin yanı sıra sizlerin opsiyonel olarak isteyecekleri özellikler kırıcılara ilave edilerek daha da güçlü hale getirilebilmektedir. Sabit Kırıcıları Kimler Tercih Eder? Bu tarz kırıcıları genellikle belli bir bölgede uzun süreli hizmet veren firmalar tercih etmektedir. Sabit kırıcılar oldukça yüksek oranda malzeme imkanı sunduğu için ve sabit olmalarından ötürü daha performanslı çalışma imkanı sunmaları yönünden bir çok firma açısından öncelikli seçim olmuştur. Bu tip kırıcıların ne kadar çok avantajı olsa da muhakkak dezavantajları da mevcuttur. Bunların en başında ise nakliye masrafı göze çarpmaktadır. Şantiye alanlarının farklı bölgelere taşınması sonucu ister istemez, ek bir nakliye masrafı çıkacaktır. Eğer sabit kırıcıların maliyet oranları ve kullanımları sizler için uygun değil ise, mobil kırıcılar ve mobil konkasör tesisi çeşitlerimize de göz atabilirsiniz.

MEKANİK VE MAKİNA REVİZYON MONTAJ DEMONTAJ

Hazır beton üreticileri için oldukça kullanışlı olan sabit beton santrali çeşitlerimiz ile sizlere kaliteyi uygun fiyatlar ile sunmaktayız. Hızlı kurulum ve kullanım kolaylığı olan bu beton santralleri, maksimum kapasite de sizlere sunulmaktadır.

Altınok Makina Faaliyet Alanları

Makina Mekanik ve Yapısal Çelik